Довідка про музей
Музей – це минуле, це історія, це душа наших предків.
Він допомагає нам, педагогам, формувати в учнів найглибші поважання до минулого, виховувати почуття любові до всього того, чим жили наші батьки, діди і прадіди.
Наш шкільний музей – це не просто склад речей, а кабінет, який органічно пов’язаний зі шкільним життям, з вивченням історії рідного краю.
Педагогічний та учнівський колективи школи внесли вагомий вклад у справу пошуку, збору матеріалів сільського побуту, предметів повсякденного вжитку, знарядь праці тощо.
Музей в Стричавській ЗОШ І-ІІ ступенів було створено у грудні 2011 року під керівництвом вчителя української мови та літератури Пильник Марії Федорівни. Площа музею становить 35 метрів квадратних.
В музеї зібрано значний краєзнавчий матеріал, матеріал про Княгинянський метеорит, старовинні предмети побуту, речі домашнього вжитку.
Широко представлені вишивка, речі, в’язані гачком, чоловічий та жіночий одяг.
Зібрано матеріали усної народної творчості, а саме: родинно-побутові, весільні, рекрутські та солдатські пісні, легенди про історію виникнення сіл Стричава та Княгиня; матеріали народних обрядів (вечорниці, весілля), релігійних свят (Різдво Христове, Миколая, Великдень).
Цікавою є експозиція «Від стеблини – до сорочки», де представлено всі предмети, які в давнину були потрібні для виготовлення полотна (від збирання рослин конопель, (а пізніше – льону) – до полотна), прядиво і зразки білизни з домашнього полотна, пошитої вручну.
Експонати згруповано за такими розділами: предмети побуту, ткацьке ремесло, одяг, предмети домашнього промислу.
Колектив школи працює над поповненням музею новими експонатами та матеріалами.
Музей є центром вивчення історії рідного краю, народних традицій і звичаїв, центром виховання любові до рідного краю, його минулого, великої поваги до наших предків.
Молоді вчителі знайомляться з методикою виготовлення полотна в минулому
Молоді вчителі знайомляться з методикою виготовлення полотна в минулому
Розповідь про вироби з кераміки
Урок трудового навчання в першому класі
Святкування Дня Святого Миколая
Ткаля визначає ширину полотна
Святкування шевченківських днів
Набір пряжі у бердо та ничельниці
Вчитель М.Ф. Пильник з односельчанами навивають пряжу на кросна
Односельчанами навивають пряжу на кросна
Колишній вчитель Караман Г.П. з односельцями-старожилами складають кросна
Кiлькiсть переглядiв: 379